Proportion

Finansal Yeniden Yapılandırma

Finansal yeniden yapılandırma borçlunun makul bir süre içinde borçlarını geri ödeme kabiliyeti kazanabilmesi amacıyla yapılır. Firmanızın mali tabloları ve mevcut durumu göz önünde bulundurularak hangi kanuni yönteme daha uygun olduğu ve bu sürecin profesyonel bir kadro ile yönetilmesi çok önem arz etmektedir. Bu sıkıntılı süreçte şirketinize tam işbirliği ve karşılıklı güven ilkeleri eşliğinde uzman kadromuzla her türlü desteği veriyoruz.

Kadromuz Bağımsız Denetçiler, Konkordato Danışmanları, Eski Konkordato Komiserleri, Ymm Tam Tasdik Denetçileri, Bankacılık ve Kredi Uzmanları, Mali Denetim Uzmanları, Uzman Raportörler Ve Avukatlardan oluşmaktadır.

Yeni Kanuni düzenlemelerle finansal yeniden yapılandırma belli şartları sağlayan firmalar için kalıcı hale getirilmiştir. Finansal yeniden yapılandırma borçlunun mali yapısı, borçların niteliği, teminat kefalet durumları v.b. kapsamlı bir değerlendirme ile tespit edilmelidir. Basit kriterler ile hazırlanan değerlendirme raporları sonuç getirmez. Süreç gerçek ya da gerçeğe yakın mali tabloların tarafımıza ibrazı ile başlamakta bu sürecin sonucunda gerçekten borcunu yapılandırmak isteyen mükellefler ile ilgili finansal yapılandırma kararı alınabilecek firmalar için değerlendirme raporları hazırlanarak bu süreçte uzman ekiplerimizce aşağıdaki hizmetleri son kanuni düzenlemelere uygun olarak sunmaktayız:

İş Planı Hazırlanması,

Finansal Yeniden Yapılandırma Projesi Hazırlanması,

Bankalar tarafından bu süreçte başlatılan veya başlatılacak icrai işlemlere karşı hukuki çareler ile ilgili Avukatlarca girişimlerde bulunulması,

Bankalar ile yaşayacağı sorunların çözümünde kendilerine teknik destek sunulması ve tüm hukuksal haklarının bildiriminde ilgili şirket personeline destek sağlanması, (Bankalar, bu bilgi boşluklarından yararlanmakta ve şirket haklarını sabote ederek konkordato ilan eden şirketleri rahatlıkla zor duruma sokabilmektedir.)

Şirket yetkililerine alacaklı bankalar konsorsiyumu ile yapacakları toplantılarda gerekli danışmanlık hizmeti verilmesi,

Pusula Analiz Danışmanlık Şirketi olarak Finansal Yeniden Yapılandırma sürecinde Uzman Ekibimizle sizlerle çalışmaktan mutluluk duyarız.